INFRASTRUKTURA

Siedziba Elmarco mieści się na terenie strefy przemysłowej w Gdyni. Nowoczesny obiekt obejmuje komfortową powierzchnię biurową, magazyn oraz bardzo dobrze wyposażone zaplecze produkcyjne.

Wszystkie nasze oprawy powstają właśnie tutaj – od projektu przez prototypowanie aż po wytwórstwo. Udało nam się stworzyć miejsce kompletne, które pozwala nam realizować najbardziej ambitne projekty w zakresie oświetlenia zewnętrznego
i wewnętrznego.

Cały proces produkcyjny opieramy na własnej kadrze, autorskich technologiach i ściśle dopasowanym do specyfiki naszych zadań sprzęcie. Dysponujemy firmowymi warsztatami: ślusarnią, spawalnią, stolarnią, szlifiernią, malarnią i montownią, w których pracują najlepsi mistrzowie w swoim fachu. Jakość i staranność naszej pracy została potwierdzona certyfikatem Systemu Zakładowej Kontroli Jakości, wystawionym przez niezależną jednostkę akredytującą Zetom Katowice.

Ekologia

Troska o środowisko naturalne jest jedną z kluczowych wartości naszej marki. Staramy się, aby każdy aspekt działalności Elmarco pozostawał w zgodzie z założeniami biznesu społecznie odpowiedzialnego. Poniżej kilka przykładów.

Siedziba

Projekt architektoniczny budynku Elmarco zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. W budynku zastosowaliśmy ekologiczne, rewersyjne pompy ciepła, które zimą służą do jego ogrzewania, a latem do klimatyzacji. Na dachu nie zabrakło paneli fotowoltaicznych, które zapewniają nam samowystarczalność energetyczną.

Produkcja

W procesie produkcji oświetlenia stosujemy stację DEMI. Jest to urządzenie, które na bieżąco oczyszcza używaną podczas pracy wodę , dzięki czemu możemy ją ponownie wykorzystać.

Logistyka

Nasza polityka jest nastawiona na gospodarowanie zasobami w obiegu zamkniętym (GOZ). Przykładem jej realizacji w praktyce jest przeznaczanie zużytych kartonów do produkcji tzw. papierowej wełny, która następnie służy nam do zabezpieczania towaru na czas transportu.

siedziba