Tablice inspiracji

Oświetlenie hotelowe

Wielu hotelarzy oczekuje od swoich projektantów przytulnych i ciepłych wnętrz, w których goście poczują się jak w domu. Przyjazny klimat pomieszczeń w dużej mierze zawdzięczamy oświetleniu, które ma istotny wpływ na samopoczucie osób w nich przebywających. Od tego z kolei zależy, czy odwiedzą one dany obiekt w przyszłości. Warto przy tym pamiętać, że miłą atmosferę możemy uzyskać zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych, które w pełni świadomie nawiązują do stylu minionych epok.
czytaj więcej

Oświetlenie nowoczesnego osiedla

Wśród deweloperów dominuje dziś pragnienie tego, aby tworzyć osiedla kompletne – takie, które pozwolą ich mieszkańcom zaspokajać wszystkie potrzeby komfortowego życia bez konieczności oddalania się od domu. Tego rodzaju osiedla wymagają jeszcze bardziej wszechstronnego i bardzo dobrze przemyślanego systemu oświetlenia. Niekiedy projekt architektoniczny takich miejsc wiąże się z koniecznością indywidualnego podejścia do designu opraw świetlnych, na co my w Elmarco staramy się jak najlepiej odpowiadać.
czytaj więcej

Oświetlenie ogrodu

Przyjemnie posiedzieć latem w ogrodzie. Gdy po zachodzie słońca zielony ogród zaczyna mienić się w blasku gustownych latarni, nasze doświadczenie staje się jeszcze pełniejsze. W pracowni Elmarco przygotowaliśmy szerokie portfolio różnej wielkości latarni i kinkietów, które pięknie oświetlą ogrodowe alejki, altany i tarasy. Nasi projektanci uwzględnili zapotrzebowanie zarówno na nowoczesne, minimalistyczne formy, jak i na te bardziej tradycyjne, a także dopasowane do niestandardowych aranżacji i upodobań gospodarzy oraz ich gości.
czytaj więcej