Lampy reprezentacyjne do dużych przestronnych wnętrz

Duże formy lamp, które można podziwiać w bogatych rezydencjach lub reprezentacyjnym lobby hotelu mają za zadanie nie tylko oświetlić wnętrze, ale również podnieść prestiż miejsca.

Żyrandole, w szczególności te duże, kojarzą się z przestronnymi królewskimi salami i pałacami, dla których były zarezerwowane przez lata. W dzisiejszej rzeczywistości stosowane są do oświetlenia hoteli, auli, dużych sal bankietowych, teatrów, a także kościołów. Ich największą zaletą jest to, że są nietuzinkowe, zwracają na siebie uwagę, dodają splendoru i luksusu. A dzięki temu, że posiadają w swej konstrukcji wiele punktów świetlnych mogą tworzyć niepowtarzalny klimat.

Oświetlenie do dużych i wysokich reprezentacyjnych wnętrz, np. kościołów, zamków, rezydencji, sal ratuszowych, sal konferencyjnych.

W ofercie ElmarCo znaleźć można kilka ciekawych serii takich lamp, m.in.  Carlo, które z powodzeniem oświetlają sale w Zamku Ryn i Muzeum w Elblągu. Pięknie prezentuje się również wersja dwupoziomowa, którą można zobaczyć w Willi Kestenberga w Łodzi. Żyrandole Carlo sprawdzą się również jako główne oświetlenie sal restauracyjnych oraz kościołów.

Oświetlenie do holi hotelowych, recepcji, itp.

Bardzo ciekawymi i efektownymi modelami są lamy z serii Infusion oraz Sisil.  Pierwszy z nich składa się z wielu szklanych kulek, w których umieszczone są źródła światła, natomiast lampy Sisil składa się ze szklanych rurek, na górze których również umiejscowione są LED-owe źródła. Dzięki temu, że lampy te mogą przybrać różne formy ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Od oświetlenia dużego holu po oświetlenie recepcji. Wymiary tych żyrandoli oraz sposób mocowania są dobierane indywidualnie wspólnie z Klientem. Przykładowe realizacje z żyrandolami Infusion lub Sisil można zobaczyć w Hotelu Metropol w Warszawie oraz w Hotelu Victoria w Mińsku.

Oświetlenie do foyer teatru i nowoczesnych kościołów.

Kolejnymi lampami o dużych gabarytach są żyrandole Mistral, które dzięki swej prostej i lekkiej  formie oraz równomiernemu rozmieszczeniu punktów świetlnych nadają wnętrzom harmonijnego akcentu. Przeznaczone są do oświetlenia m.in. przestrzeni publicznych typu foyer teatru oraz nowoczesnych kościołów. 


Oświetlenie do kościołów oraz reprezentacyjnych wnętrz.

Seria żyrandoli Pietro została zaprojektowana z myślą o prestiżowych przestrzeniach. Doskonale wpisuje się ona w architekturę sakralną, dlatego jest chętnie wybierana do oświetlenia kościołów. Dzięki swojej modułowej konstrukcji sprawdzi się również w innych reprezentacyjnych wnętrzach.

Żyrandole do oświetlenia wnętrz rezydencji i hoteli.

Nowoczesnym designem charakteryzują się żyrandole Nina. Takie wzornictwo sprawdzi się w rezydencjach i hotelach. Zastosowanie kilku kolorów abażurów sprawia, że lampy Nina wpasują się w wiele ciekawie i nowocześnie zaprojektowanych wnętrz.

Lampa na specjalne zamówienie.

Jedną z ciekawszych lamp zaprojektowaną i wyprodukowaną przez firmę ElmarCo specjalnie dla Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego jest lampa DNA. Gigantyczny projekt, który wymagał sporego doświadczenia i pracy.

Oryginalne lampy, tworzące tzw. efekt „wow” to spore wyzwanie. Designerskie oświetlenie, które od progu ma przyciągać spojrzenia i zainteresowanie odwiedzających musi mieć unikalną formę, wzbudzać pozytywne odczucia i powodować, że poczujemy wyjątkowość danego wnętrza. Światło, które emituje tego typu oświetlenie również musi być przemyślane i dobrze dobrane do funkcji jakie spełnia pomieszczenie. Nie powinno być zbyt intensywne, aby ludzie mogli na nie patrzeć i podziwiać, ale równocześnie powinno podkreślać elegancję i rangę miejsca.