Lampy do ogrodu – jakie warto wybrać ?

Niedługo wiosna i czas na to, aby zając się ogrodem. Kto nie lubi spędzać wolnego czasu w zadbanym ogrodzie w otoczeniu kolorowych kwiatów, drzew oraz pięknego trawnika. Ci, którzy posiadają ogród na pewno zdają sobie sprawę ile pracy wymaga. Tym bardziej warto podkreślić jego walory. W tym zadaniu pomoże dobrze dobrane oświetlenie.

Planowanie – czyli jakie elementy ogrodu oświetlić ?

Zaczynamy od odpowiedzi na pytania jakie fragmenty ogrodu chcemy oświetlić,  aby podkreślić dekoracyjne elementy oraz jakie części chcemy oświetlić ze względu na bezpieczeństwo. Trzeba wziąć pod uwagę oświetlenie podjazdu, ścieżek oraz dużych roślin, krzewów czy trawnika. W ogrodzie możemy mieć też oczko wodne, które również można oświetlić w ciekawy sposób. Jeśli posiadamy taras to warto poświęcić mu więcej uwagi. Zazwyczaj jest to miejsce, w którym będziemy spędzać najwięcej czasu w trakcie odpoczynku, patrząc na piękny i dopieszczony ogród razem z naszymi gośćmi.

Jakie lampy do ogrodu wybrać ?

Do oświetlenia podjazdu i ścieżek w ogrodzie polecamy proste słupki z serii BolardBokard lub Fryzja, które występują w różnych wysokościach i kolorach oraz z różnymi wariantami źródeł światła. W lampach naszej produkcji istnieje również możliwość instalacji gniazda 230V co będzie pomocne, kiedy będziemy musieli użyć elektrycznych narzędzi w pracach ogrodowych. Ciekawą propozycją są również bardzo nowoczesne lampy ogrodowe serii Bover i Kadet.

Do oświetlenia tarasu możemy użyć kinkietów montowanych na elewacji lub lamp sufitowych jeśli taras jest pod dachem lub osłonięty pergolą . Dzięki temu, że lampy będą świeciły z góry nie będą nam przeszkadzać podczas użytkowania. Z większej wysokości światło też dociera dalej, dzięki czemu możemy użyć mniejszą ilość lamp.

           

Ogród to ważne miejsce, wymagające sporego nakładu pracy, jednak efekt może być rewelacyjny a radość z jego użytkowania bezcenna.